איך עושים צילום מסך במחשב

בעידן הדיגיטלי של היום, לדעת איך עושים צילום מסך במחשב היא מיומנות חיונית שמגיעה שימושית במצבים שונים. בין אם ברצונך לצלם הודעת שגיאה לתמיכה טכנית, לשתף מם מצחיק עם חבריך, או לשמור מידע חשוב מהאינטרנט, צילום מסך מאפשר לך לצלם ללא מאמץ את מה שמופיע על המסך שלך.

במאמר זה, נחקור שיטות שונות לצילום מסך במחשב, ללא קשר למערכת ההפעלה שבה אתה משתמש. אז, בואו נצלול פנימה נלמד איך עושים צילום מסך במחשב, ומאפשרים לכם ללכוד ולשמר רגעים בכמה לחיצות או הקשות בלבד. 

בין אם אתה רוצה לשמור את המסך כולו או רק חלק ממנו, ריכזנו את כל הדרכים הטובות ביותר לצלם צילום מסך של חלונות.

איך עושים צילום מסך במחשב

הלחצן צילום מסך

הדרך הקלה ביותר לצלם צילום מסך של כל המסך שלך ב-חלונות 10 או חלונות 11 היא על ידי לחיצה על הלחצן Print Screen (PrtScn) במקלדת. צילום המסך יועתק ללוח שלך. כדי לשמור את הקובץ, הדבק את צילום המסך בכל תוכנה המאפשרת לך להוסיף תמונות, כמו מייקרוסופט וורד או צֶבַע.

מקש חלונות + מסך הדפסה

כדי לצלם צילום מסך ב חלונות 10 או חלונות 11 ולשמור אוטומטית את הקובץ בתיקיית צילומי מסך, הקש על מקש חלונות + PrtScn. המסך שלך יתעמעם וצילום מסך של כל המסך שלך יישמר בתיקייה.

טיפ מהיר: אתה יכול למצוא את התיקיה צילומי מסך על ידי פתיחת סייר הקבצים (הקש על מקש חלונות + E) ולחיצה על תמונות בחלונית הצד השמאלית (חלונית הניווט). אם הפעלת את OneDrive, צילום המסך יישמר גם שם.

Alt + Print Screen

כדי ללכוד רק את החלון הפעיל שבו אתה עובד, הקש Alt + PrtScn. צילום המסך יועתק ללוח שלך, ותצטרך להדביק אותו בתוכנית אחרת כדי לשמור אותו.

הכלי Snip & Sketch ב-חלונות 10

חלונות 10 Snip & Sketch היא הדרך הטובה ביותר לצלם מסך ב-חלונות אם אתה מעוניין להתאים אישית, להוסיף הערות או לשתף את צילומי המסך שלך.

כדי להפעיל את Snip & Sketch, השתמש במקשי הקיצור Windows Key + Shift + S. המסך שלך יתעמעם ותפריט מיני יופיע בחלק העליון של המסך שלך, נותן לך את האפשרות לקחת חלון מלבני, בצורה חופשית, או לכידת מסך מלא.

עם אפשרויות Snip & Skitch אלה, אתה יכול לבחור כיצד תרצה לצלם צילום מסך:

מלבני: גודל מלבן עבור צילום המסך שלך.

צורה חופשית: צייר ביד חופשית עם הסמן.

חלון : בחר חלון ספציפי לצילום.

מסך מלא: צלם תמונה של כל המסך שלך.

לאחר שתצלם את צילום המסך, הוא יישמר בלוח שלך והתראה על תצוגה מקדימה תופיע בפינה השמאלית התחתונה של המסך.

לחץ על הודעת התצוגה המקדימה כדי לפתוח את אפליקציית Snip & Sketch ולשמור, לשתף או לערוך את צילום המסך עם כלי הציור הזמינים.

כלי החיתוך ב-חלונות 11

למרות שכלי החיתוך קיים ב-חלונות 10, זה לא בדרך כלל כלי צילום המסך שבו תרצה להשתמש. ב-חלונות 11, כלי החיתוך קיבל שדרוג משמעותי ועכשיו זו הדרך הטובה ביותר לצלם צילומי מסך מותאמים אישית.

כדי להפעיל את כלי החיתוך ב-חלונות 11, אתה יכול לחפש אותו או ללחוץ על מקש חלונות + Shift + S. כמו Snip & Sketch, המסך שלך יתעמעם וסרגל כלים של אפשרויות צילום מסך יופיע בחלק העליון של המסך. סרגל כלים זה יאפשר לך לצלם צילום מלבני, צורה חופשית, חלון מלא או מסך מלא.

לאחר שצילמת את צילום המסך שלך, הוא יועתק ללוח שלך כדי שתוכל לשתף אותו מיד, והוא יישמר בתיקייה 'צילומי מסך'. אם תלחץ על התצוגה המקדימה שצצה בפינה השמאלית התחתונה של המסך שלך, תוכל לשמור ולערוך אותה.

כלי החיתוך ב-חלונות 11

בר המשחקים

סרגל המשחקים הוא שכבת-על שבה תוכלו להשתמש ברוב האפליקציות והמשחקים של חלונות כדי לצלם צילומי מסך ולהקליט סרטונים. בצע את השלבים הבאים כדי לפתוח אותו ולהשתמש בו:

1. הקש על מקש חלונות + G.

טיפ מהיר: אם סרגל המשחקים לא נפתח, ודא שהוא מופעל. כדי לעשות זאת, הקש על מקש חלונות + I כדי לפתוח את אפליקציית ההגדרות ועבור אל משחקים > אקס בוקס בר משחק. לאחר מכן, הפעל את המתג כדי להפעיל את סרגל המשחקים עבור "הקלטת קטעי משחקים, צ'אט עם חברים וקבלת הזמנות למשחקים".

2. בתפריט שכבת העל, לחץ על כפתור הצילום – סמל המצלמה – בתפריט העליון כדי להעלות את תפריט הצילום.

3. בתפריט Capture, לחץ על סמל המצלמה כדי לצלם צילום מסך. ניתן גם להקליט וידאו קליפ על ידי לחיצה על כפתור ההקלטה, עם אפשרות לכלול אודיו על ידי לחיצה על סמל המיקרופון.

צילומי מסך וקטעי וידאו שנלכדו על ידי סרגל המשחקים נשמרים בפורמט PNG ו-MP4 [1] ותוכל למצוא אותם בתיקייה סרטונים > לוכדים בסייר הקבצים. אתה יכול למצוא אותם גם דרך הגלריה של סרגל המשחקים, על ידי לחיצה על הצג את הצילומים שלי > ראה את הצילומים שלי מתחת ללחצני צילום המסך וההקלטה בתפריט הצילום.

הפעלה + הגברת עוצמת הקול

כדי לצלם צילום מסך ב-חלונות 10 עם מכשיר משטח מיקרוסופט, לחץ על לחצן ההפעלה + לחצן הגברת עוצמת הקול. המסך יתעמעם, וצילום המסך שלך יישמר בתיקייה תמונות > צילומי מסך.

חשוב: כדי לצלם צילום מסך ב משטח 3 ומעלה, תצטרך ללחוץ על הלוגו של חלונות + לחצן החלשת עוצמת הקול.

אפליקציות צילום מסך של צד שלישי עבור חלונות

אם אינך מרוצה מאחת משיטות חלונות המובנות, ישנם כלי צילום מסך של צד שלישי שכדאי לשקול, כל אחד עם הצעות נוספות משלו

  • Lightshot הוא כלי חינמי לצילום מסך המיועד לשיתוף חברתי מהיר. כאשר אתה מוריד ומתקין את Lightshot ב-חלונות 10, הוא מחליף את פונקציית Print Screen ומציע יותר יכולות עריכה.
  • Greenshot הוא כלי חינמי נוסף המאפשר לך לערוך ולהתאים אישית צילומי מסך, כמו גם אפשרות ללכוד דף אינטרנט גלילה מלא.
  • ScreenRec הוא כלי הקלטה חינמי של חלונות המאפשר לך ללכוד ולשתף סרטונים וצילומי מסך. הוא גם מספק כלים לביאור ההקלטות ולתפיסת המסך שלך, כמו גם יצירת קישור מיידית שתוכל לשתף עם אחרים כדי שיוכלו לצפות בהן.
  • Snagit הוא כלי לצילום מסך המאפשר ליצור GIF מונפש, לצלם צילומי מסך של עמוד שלם ועוד. החסרון? גרסת הפרימיום עולה 50 דולר. יש אפשרות ניסיון חינם למשך 30 יום, אבל כל תמונה שתצלם במהלך הניסיון תהיה עם סימן מים.
  • Screencast-O-Matic הוא עורך וידאו מבוסס אינטרנט וכלי שיתוף מסך להקלטת הפעילויות שלך על המסך. יש לו גם את היכולת לצלם צילומי מסך, אתה רק צריך להירשם לחשבון בחינם. אתה יכול גם לשדרג לחשבון פרימיום כדי לפתוח תכונות מתקדמות, החל מ-$4 לחודש.

קרא גם:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן